Головна | Початкова школа | Реєстрація | Вхід
 
Вівторок, 19.03.2024, 11:01
Вітаю Вас Гість | RSS

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

05.04.2006                                                                                                                                    № 264

Про затвердження Базового переліку засобів навчання та обладнання навчального
і загального призначення для навчальних кабінетів початкової освіти

На виконання Закону України «Про загальну середню освіту» та Указу Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні» від 4 липня 2005 року № 1013/2005, з метою забезпечення засобами навчання та навчальним обладнанням оновленого змісту навчальних предметів початкової освіти наказую:

1. Затвердити Базовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової освіти (додається).

2. Базовий перелік розроблено з урахуванням вимог Державного стандарту початкової загальної освіти та відповідно до нових навчальних програм в умовах переходу початкової школи на новий зміст та структуру навчання, і він є обов’язковим для загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від підпорядкування і форми власності.

3. Базовий перелік засобів навчання та обладнання навчального і загального призначення для навчальних кабінетів початкової освіти опублікувати в Інформаційному збірнику Міністерства освіти і науки України, в журналі «Початкова школа» та розмістити на сайті Міністерства.

4. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра Жебровського Б. М.  

Міністр 

С. М. Ніколаєнко 

 

Демократизація початкової освіти

Наказом Міністерства освіти і науки України №1009 від 19 серпня 2016 року затверджено нову редакцію орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи. Ці вимоги стали більш демократичнішими.

Відтепер оцінювання – це конфіденційна інформація, яка стосується лише вчителя, дитини та її батьків, тобто навчальні досягнення учнів не мають озвучуватися на батьківських зборах чи вивішуватися публічно у вигляді різноманітних рейтингів.

Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів та щомісячну оцінку за ведення зошитів – МОН відмовилося від радянської традиції регламентації настільки дрібних питань.

Нагадується, що оцінювання в 1 класі немає, а 2 клас також може не оцінюватися за рішенням педагогічної ради школи.

До предметів, що не оцінюються за бальною системою протягом всієї початкової школи, додано «Трудове навчання» та «Я у світі». Тобто, загалом за бальною системою в 1-4 класах не оцінюються «Інформатика», «Музичне мистецтво», «Образотворче мистецтво», інтегрований курс «Мистецтво», «Основи здоров’я», «Фізична культура», «Я у світі» та «Трудове навчання».

Щоб понизити психологічне напруження у першокласників, за рішенням учителя, до сформування навички письма рекомендується користуватись простим олівцем. На розсуд учителя допускається виправлення або гумкою, або закресленням. При цьому наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не впливає на зниження балу за роботу, а час і етап переходу на кулькову ручку визначає сам учитель, індивідуально для кожної дитини.

Вчителям також не рекомендують користуватися червоною ручкою при перевірці письмових робіт в адаптаційному періоді (1 клас). Колір ручки для виставлення оцінок в зошитах і щоденниках вчитель може вибирати самостійно.

Форма входу
гость
11:01
Група: Ті - хто не з нами

Логін:
Пароль:

Copyright MyCorp © 2024
Звір - Білий український каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі каталог сайтів каталог сайтів Каталог україномовних сайтів Каталог Ресурсов Интернет